تبلیغات
ntent="Blog Skin">
همه چیدر جریان کنفرانس GTC 2010 که در مقر NVIDIA در San Jose در ایالت کالیفرنیا برگذار شد ، آقای CEO ، Jen-Hsun Huang شرکت NVIDIA ،اقدام به معرفی معماری های بعدی این شرکت در آینده نزدیک کرد .

طبق مطالب بیان شده معماری Kepler که بر مبنای تکنولوژی 28 نانومتری است در اواسط سال 2011 ارائه خواهد شد .

همچنین در سال 2013 شاهد معماری بسیار قدرتمند Maxwell با تکنولوژی 22 نانومتری خواهیم بود . از نظر میزان Performance این معماری ها ،مطالب زیادی ارائه نشد ، ولی از نظر قدرت پردازش DP GFLOPS Per Watt * نموداری به نمایش در آمد که کارایی معماری های مختلف را نشان میداد .

طبق گفته آقای Huang ، معماری Kepler که 2 میلیارد دلار ! فقط برای طراحی آن هزینه شده است ، دارای پرفورمنسی 4 برابر Fermi در این نوع پردازش خواهد بود .

ولی از نظر Gameing انتظار افزایش پرفورمنس تا این حد نخواهد بود ، چرا که پردازش های DP اصولا در پردازش های بسیار پیشرفته استفاده میشوند و کمتر در گیم ها دیده میشود .

همچنین معماری Maxwell تا 10 برابر پرفورمنس بیشتر در پردازش های DP نسبت به Fermi ارائه خواهد داد !

همچنین در ادامه کنفرانس NVIDIA اعلام کرد که معماری های جدید از ویژگی های جدیدی از جمله Pre-Emption و Virtual Memory و ... پشتیبانی خواهند کرد .

 


پ.ن * : DP GFLOPS یا Double Precision Giga Floating point Operations Per Second معیاری برای اندازی گیری قدرت پردازنده های مختلف بر مبنای توان پردازش ممیز های شناور با دقت مضاعف ( 64 بیتی ) توسط پردازنده ها استنوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 بهمن 1389 توسط کیان | نظرات ()

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار